Surface Book ve Surface Pro 4'e Intel Skylake Engeli!


Microsoft’un geçtiğimiz aylarda tanıttığı Surface Book ve Surface Pro 4 çok büyük ilgi ile karşılanmış ve ciddi bir sipariş toplamıştı. Bu bağlamda Microsoft siparişleri yetiştirmeye çalışırken ortaya Intel kaynaklı farklı bir sorun çıktı.
Gelen bilgilere göre Intel, Surface Book ve Surface Pro 4’te yer alan 14nm Skylake işlemcilerinde sorun yaşıyor. 14mn üretim sürecinde firma seri üretim sıkıntısı yaşamakta dolayısıyla gelen yüksek talebin karşılanması tabiri caizse darboğaza takılıyor.
Uzmanlar yılın ilk çeyreğinde Microsoft’un ayda 100 bin Surface Book ve ayda 200 bin Surface Pro 4 yapabileceğini belirtmekte. Tabi henüz iki firmadan da resmi bir açıklama veya yalanlama gelmiş değil. Ancak bilgiler doğruysa ve Intel 14nm üretiminde verim sıkıntısı yaşıyorsa iki firmanın da bu işten zararlı çıkacağını söyleyebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.