Swatch CEO'su Apple Watch ile dalga geçti


Saat deyince akla ilk gelen markalardan biri olan Swatch, Apple Watch duyurulduğundan beri tuhaf davranışlarıyla dikkat çekiyor. Geçen hafta Steve Jobs’un efsaneleşmiş “One More Thing” sözünün patentini alan firma daha önce de iWatch adıyla beklediğimiz Apple Watch’ın isminin değişmesine sebep olmuştu (iSwatch’dan dolayı)
Geçtiğimiz günlerde ise Swatch Grup CEO’su Nick Hayek Apple Watch hakkında “ilginç bir oyuncak ama devrim değil” diyerek Apple Watch’ı iyice küçük düşürdü ve “oyuncak” sınıfına soktu.
Anlaşılan Swatch Apple’ın saat işine girmesine bir hayli kızmış. Her ne kadar Apple ile dalga geçip onu küçük düşürmeye çalışsa da Apple, kırmızı çizgisi kalın olan Swatch’ı akıllı saat üretmeye zorlamış görünüyor. Akıllı saat üretmeyi planlayan Swatch’ın CEO’su Nick Hayek Apple Watch’ın direkt olarak rakipleri olmayacaklarını ifade etse de piyasa Swacth’ı doğrudan Apple Watch’ın karşısına çıkaracak.
Bakalım ilerleyen günlerde Swatch’ın tepkileri ne şekil alacak. Apple’ın bu davranışlara karşı cevabının ne olacağı ise merak konusu.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.