Teknosa 76 Mağazasını Kapatıyor!


Ülkemizin önemli elektronik eşya zincir mağazalarından olan Teknosa, yeniden yapılanma sürecine giriyor. Bu bağlamda 76 Teknosa mağazasının kapatılmasına karar verildi. Sahibi Sabancı Grubu tarafından alınan yeniden yapılanma kararıyla yeterli kar elde edemeyen mağazalar ilk olarak kapatılacak.
Geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantı sonucu bu kararın alındığı belirtilirken kapatılacak olan mağazaların yeterli kar  getiremeyen ve verimlilik sağlayamayan mağazalar olduğu açıklandı. Bu tür Teknosa mağaza sayısı 90 civarında ve ilk etapta 76 tanesi kapatılacak. Kapatılacak olan mağazaların bazıları Adana, Ankara, Artvin, Aydın, Diyarbakır, İstanbul, İzmir, Kütahya, Mardin, Rize, Sivas ve Yalova gibi illerde yer alıyor.
2000 yılında hizmete başlayan Teknosa ülkenin 81 ilinde de mağazası bulunuyordu. Ülke genelinde toplamda 300’e yakın mağaza hizmete girmişti. 30 Eylül tarihine kadarsa bu 76 mağazanın tamamen kapatılması bekleniyor. Yeniden yapılanma sürecinin sonuçları bunlar ancak nedenleri açıklanmış değil.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.