Teknosa'da İşler Yolunda; 9 Ayda 18 Milyon Lira Kar!


Güneşli günler

Bugün, Teknosa Yönetim Kurulu Başkanı Ata Köseoğlu, şirketin 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Rakamlar gösteriyor ki Teknosa zorlu günleri arkasında bırakmayı başarmış. Gerçekleştirilen basın toplantısında aktarılanlara göre Teknosa ayrıca 4 yeni mağazayı da bugün açmış durumda.
Geçtiğimiz yıl ülke genelinde 76 mağazasını kapatmak zorunda kalan Teknosa bu yılın ilk çeyreğinden itibaren sürekli yükselen ve pozitif tarafta seyreden finansal sonuçlara imza atmış durumda. Aktarılanlara göre Teknosa, 3. çeyrekte 882 milyon TL ciroya ulaşırken bunun 8.6 milyon TL’si kar olarak tablolara yansıdı.

Geçtiğimiz diğer çeyrekleri de göz önüne aldığımızda Teknosa, 9 aylık dilimde 2 milyar 413 milyon TL ciro ve 18 Milyon TL kar sağlamış durumda. Köseoğlu, rakamların beklentilerini aştığını dile getirdi. Ayrıca Teknosa, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre aynı mağazalarda %26 büyüme sağlamış. Online tarafta ise üçüncü çeyrekte %40’lık bir büyüme söz konusu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Teknosa 76 Mağazasını Kapatıyor!

Teknosa, yıl sonuna kadar bir mağaza açılışı daha gerçekleştirecek. Yatırımlarına devam eden firma için ayrıca son dönemde Media Markt’ın bir otkalık teklifi yaptığı söylentileri gündemdeydi. Köseoğlu bu söylemlerin ve çeşitli ortaklık tekliflerinin sürekli geldiğini ancak ortaklık gibi bir niyetlerinin olmadığını ve tek başlarına devam edeceklerini aktardı.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir