Tesla Model S Artık Otomatik Pilot Seçeneğine Sahip


Elon Musk liderliğinde elektrikli otomobillerini devamlı güncellemeye ve geliştirmeye devam eden Tesla, Model S araçları için yepyeni bir güncelleme yayınladı. Güncelleme sayesinde artık araç otomatik pilot tarafından yönlendirilebiliyor.
00-top
Geçtiğimiz dönemlerde Tesla, Model S üretiminde aracın otonom hareket edebilmesine olanak sağlayan bir takım bileşenler kullanmaya başlamıştı. Bu bileşenler kısa süre önce yayınlanan Tesla Version 7.0 güncellemesi ile hayat buluyor.  Güncelleme ile birlikte Model S aracınız kendi şeridinde kalabiliyor ve şerit değiştirebiliyor. Bunların yanında araç aynı zamanda hız ayarlaması yapabildiği gibi otomatik park işlemini de gerçekleştiriyor.
autopilot
Tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi elbette aracın bünyesinde yer alan çeşitli sensörler, kameralar ve GPS sistemleri ile yapılabiliyor. Gelecekte tüm arabalarda otomatik pilot seçeneğinin olacağını söyleyebiliriz. Bu teknoloji üzerinde bir çok üretici çalışmalarına devam etmekte.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir