THY, ABD ve İngiltere Uçuşlarında Laptop Dağıtacak


ABD ve İngiltere tarafından aralarında Türkiye’nin de olduğu 8 ülkeye elektronik cihaz yasağı uygulanmaya başlamıştı. Yasak kapsamında cihazlar kabine sokulamıyordu.

ABD ve İngiltere, elektronik yasağı uygulamalarının güvenlik tedbiri olduğunu belirtsede özellikle ülkemiz tarafından yoğun eleştirilere maruz kalmışlardı ancak geri adım atılmamıştı. THY, yolcuların mağduriyetini azaltmak adına bir süre önce tüm yolcularına ücretsiz Wi-Fi hizmeti başlatmıştı ve görünen o ki çok önemli bir adım daha atılıyor.


THY, bugünden itibaren ABD‘ye yapılan uçuşlarda business class (B/C yolcuları) yolcularına kabinde laptop vermeye başlayacak. İngiltere‘ye yapılan uçuşlarda ise bu uygulama 12 Mayıs tarihinde başlayacak. Yolcular bu laptoplar ile kişisel veya kurumsal işlerini halledebilecekler. Veri güvenliği konusunda ise şüpheniz olmasın zira laptopta bulunan bir güvenlik sistemi sayesinde, cihaz kapatıldığında tüm veriler siliniyor.
THY tarafından uçuş esnasında verilen laptop Dell‘in 2si1 arada laptoplarından ancak tam ürün kodunu ve teknik detaylarını bilemiyoruz. Bu arada THY’nin dağıttığı laptop, sadece kapıda kişisel laptop, tablet gibi cihazını teslim eden yolculara verilecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.