TRT'nin "Bir Fikrin Mi Var" Organik Hoşaf Birinci Oldu, Evet Oldu | Dijitaller

TRT’nin ”Bir Fikrin Mi Var” Organik Hoşaf Birinci Oldu, Evet Oldu


Girişimcilik 101

TRT Haber’de yayınlanan ”Bir Fikrin Mi Var” adlı yarışma, bir süre önce garip bir işe imzasını attı. Bir Fikrin Mi Var yarışması öğrenci, akademisyen yada herhangi bir vatandaşa girişimci olma fırsatı sunmak üzerine oluşturulmuş gerçekten güzel bir konsept ama aynı şeyi jüri için söylemem mümkün değil.

Batmayan deniz gözlüğü, portatif fizik tedavi cihazı ve organik hoşaf adlı fikirler ile jüri karşısına çıkan yarışmacılar arasında jüri birinci olarak organik hoşaf projesiyle gelen yarışmacıyı seçmiş durumda. Eleştirilerin bir tufan gibi büyümesinin nedeni ise sağlık alanında boy gösteren fizik tedavi cihazı yerine neden organik hoşafın seçilmesi.

Aslında ülkemiz, son yıllarda geliştirilen projelerin seçilmesi konusunda hayli yetersiz kalıyor. Hatırlarsanız buradan da haberini yaptığımız gibi bir çok TÜBİTAK projesi, kurumdan derece dahi alamazken dünya çapında yarışmalarda birincilik ile ödüllendirilmişti.

Özellikle Ekşi Sözlük ve Twitter’da büyük eleştiri alan bu karar hakkında henüz yapılan bir açıklama yok.  Bu arada unutmadan belirtelim. Yarışma birincisine 2 Milyon TL’lik ödül verilmekte. Eğer bunun gibi projeleriniz varsa kesinlikle başvuru yapmanızı öneriyoruz.

Daha fazla detay için; BirFikrinMiVar.com

Videolariçin; BirFikrinMiVar YouTube

Güncelleme; ”Organik Hoşaf” girişimi ”Batmayan Deniz Gözlüğü ve Portatif Fizik Tedavi Cihazı” girişimlerini eleyerek finale kalmıştır. Finalde birinci ”Hız Ayarlı Yol Kasisi” projesi birinci seçilmiştir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

107 shares
Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 3

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yalan haber inanmayın hız ayarlı yol kasisi projesi kazandı youtubedan tüm final bölümünü izleyebilirsiniz 47. Dakikada kazanan açıklanıyo

  2. Yalan haber inanmayın hız ayarlı yol kasisi kazandı youtubeda tüm bölümü izleyebilirsiniz 47:00 dakikasında açıklanıyo

TRT’nin ”Bir Fikrin Mi Var” Organik Hoşaf Birinci Oldu, Evet Oldu

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz