Tüm Detaylarıyla Xiaomi'nin Yeni MIUI 9 Arayüzü | Dijitaller

Tüm Detaylarıyla Xiaomi’nin Yeni MIUI 9 Arayüzü


Em-Ay-Yu-Ay

Xiaomi, Pekin’deki bir etkinlikte yeni kullanıcı arayüzü MIUI 9’u resmen gösterdi. Android Nougat 7.0’a dayanan MIUI 9 ile  üç önemli özellik geliyor;  Görüntü (Resim) Arama , Akıllı Asistan ve Akıllı Uygulama Başlatıcısı. Ve diğer bazı özellikler, optimizasyonlar bulunuyor.

Görüntü Arama, Xiaomi cihazlar için tamamen yeni bir şeydir, ama belki kullananınız vardır Google tarafından Fotoğraflar uygulamasında bunu zaten görmüştük. Özellik sayesinde resimleri, resimdeki anahtar kelimelerle arayabilirsiniz. Yani “Selfie”, “yüz” ve “mavi” gibi kelimeler, aradığınız şeyi içeren fotoğrafları getirecektir.

Bir sonraki özellik Akıllı Uygulama Başlatıcısı olarak adlandırılıyor. Ekran içeriğine dayalı bir uygulama başlatmanıza yarayan özellik sayesinde bir yere gitmekten bahsediyorsanız Haritalar’ı açabilir veya birisi hakkında bir makale okurken bir onun hakkında daha fazla bilgi okumanıza yardımcı olabilir.

MIUI 9’un üçüncü büyük gelişimi Akıllı Asistandır. Fotoğraflardan metne kadar her şeyi bulabilir. Genel hatlarıyla Google Assistant’a oldukça benziyor ve muhtemelen onun gibi çalışıyor.

Xiaomi ayrıca, uygulama başlatma süresinin “her zamankinden daha hızlı” olduğunu söyledi. Geliştirme, belirli bir CPU hızlandırması ve daha iyi haptic geribildirim sayesinde yapılır. Ve bir uygulama kullanıyorsanız, sorunsuz bir performans sağlamak için sistem kaynakları tarafından kullanılan uygulamaya öncelik atanır. Bunun yanında yeni dosya sistemi ve Wi-Fi çekiminin arttırılması gibi bazı optimizasyonlar MIUI 9’u oluşturanlar arasında.

Xiaomi ayrıca, 55 dilde 142 ülkeden 2,8 milyar aktif kullanıcının şu anda genel olarak MIUI kullandığını belirtti.

MIUI 9 Güncellemesi Alacak Cihazlar

Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5c, Mi 5, Mi 4S, Mi 4c, Mi 4, Mi 3, Mi 2/2S, Mi MIX, Mi Max 2, Mi Max, Mi Note 2, Mi Note/Pro, Mi Pad 2, Mi Pad 1,

Redmi Note 4X (MTK), Redmi Note 4X (SD), Redmi Note 4, Redmi Note 3 (MTK), Redmi Note 3 (SD), Redmi Note 2, Redmi Note,

Redmi Pro, Redmi 4X, Redmi 4A, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 3S/Prime, Redmi 3, Redmi 2A, Redmi 2/Prime, Redmi 1S, Redmi 1

Kaynak; MIUI

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Detaylarıyla Xiaomi’nin Yeni MIUI 9 Arayüzü

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz