Tüm Nokia Telefonlar, Android P'ye de Güncellenecek!


HMD, bu sene çıkardığı tüm Nokia akıllı telefonlarını Android 8.0 Oreo‘ya güncellemeyi zaten bir süre önce taahhüt etmişti. Ucuz Nokia 3 bile yıl sonuna kadar yeni işletim sistemi sürümüne güncellenmeyi bekliyor. Böylesi düşük donanımlı cihaza güncelleme vermek iyi bir şey.
Finlandiyalı şirket son yaptığı açıklamada güncelleme olayını daha da ileri götürerek ve şu anki Nokia akıllı telefonlarının gelecek yıl Google tarafından piyasaya sürülecek olan Android P’ye de yükseltileceğini belirtti. Duyuru bugün erken saatlerde Filipinler’deki bir etkinlikte yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Onaylandı; Tüm Nokia Telefonlar Android 8.0 Oreo Güncellemesi Alacak

Google, Android P’yi resmiyete kavuşturana kadar HMD’nin Nokia’sı o zamana kadar yeni akıllı telefonlarını duyurabilir. Model sayısının artacak olması umarız verilen bu sözden vazgeçmeye neden olmaz. Fakat, düşük donanımlı Nokia 3’ün Android P güncellemesi almasına şahsen pek mümkün gözüyle bakmıyorum ancak göreceğiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Dev Bataryalı Nokia 2 Detaylanmaya Devam Ediyor

Aşağıdaki kaynak linkinde bulunan videonun 41:00 dakikasından sonra HMD yetkilisinin ilgili açıklamalarını izleyebilirsiniz. Son olarak HMD’nin yıl sonuna kadar daha bir giriş seviyesi olan Nokia 2’yi de tanıtması bekleniyor, haberiniz ola.
#Kaynak; HMD – Nokia


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir