TurkNet, Muğla ve İlçelerinde İnternet Kesintisi Yaşıyor! (Güncellendi) | Dijitaller

TurkNet, Muğla ve İlçelerinde İnternet Kesintisi Yaşıyor! (Güncellendi)


Turk-Netsiz

Ülkemizde rekabetçi fiyatlandırmaları ile özellikle 2017 yılında büyük bir atılım yapan internet sağlayıcısı TurkNet, son dönemlerde yaşadığı sorunlar nedeniyle kullanıcıların eleştiri oklarının hedefine geçmiş durumda. TurkNet, bildiğiniz gibi bir süre önce tüm kullanıcıları için AKK’yi tamamen kaldırmış ve sınırsız interneti kullanıcılarına sunmuştu. Bildiğiniz gibi firma aynı zamanda tüm abonelerine sabit fiyat uygulamakta -60TL.

Ancak tüm bu iyi şeylerin yanında bazı sorunlar da bulunuyor. Son olarak Muğla‘da ki TurkNet kullanıcıları dün öğleden sonra (08.12.2017) saat 15.00 sularında sonra ciddi bir internet kesintisiyle başbaşa. Muğla geneli tüm ilçelerdeki TurkNet kullanıcıları hala internete erişim sağlayamamakta. Marmaris, Milas ve Muğla Merkez bunlardan sadece birkaçı.

Yaşana sorun hakkında TurkNet tarafından yapılan resmi bir açıklama bulunmuyor. Dolayısıyla bir bakım çalışması mı, arıza mı ya da başka bir sorun mu olduğu bilinmiyor. TurkNet, özellikle AKK’yi kaldırdıktan sonra bu tip kesinti ve yavaşlama sorunlarını daha sık yaşamaya başlamıştı ancak bu şekilde uzun süreli bir genel problem yaşanmamıştı.

TurkNet altyapı modelleri.

TurkNet’in geçmişine biraz baktığımızda Ankara Baldat‘ta da benzer bir olayın görüldüğü aktarılıyor. Baldat’ta yaşanan sorun dolayısıyla 2 hafta internet verilememişti.

Bildiğiniz gibi TurkNet‘in Türkiye’de sunduğu altyapı çok kısıtlı. TurkNet, Muğla’da VAE altyapısıyla varlığını sürdürüyor. Dolayısıyla TurkNet’de diğer ISS’ler gibi altyapı sahibi şirketin altyapısını (Türkiye’de altyapının büyük kısmı Türk Telekom’a ait) belirli bir kiralama ücreti karşılığında kullanabiliyor.

Muğla genelinde yaşanan bu uzun süreli kesinti akıllara acaba TurkNet ile hizmet aldığı firma arasında bir problemin mi olduğunu getiriyor. Tabi şimdilik bu söylemlerimiz sadece bir iddia. Fakat gerçek olan şu ki Muğla genelinde TurkNet kullanıcılarının hala daha internet erişimi bulunmamakta.

Dijitaller olarak olayı takip ediyoruz. Gelişmeler oldukça size aktarmaya devam ediyor olacağız.

Güncelleme: Gelen bilgilere göre sorun giderilmiş durumda.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

TurkNet, Muğla ve İlçelerinde İnternet Kesintisi Yaşıyor! (Güncellendi)

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz