Twitter 280 Karakter Tweet Dönemini Resmen Başlattı! | Dijitaller

Twitter 280 Karakter Tweet Dönemini Resmen Başlattı!


Sonunda

Twitter bir süredir tweet karakter sayısını yükseltmek için bazı testler gerçekleştiriyordu. Artık tüm test aşamalarının sonuna gelindi ve bugün itibarıyla sosyal medya 280 karakter tweet atmayı herkesin kullanımına kıldı.

Şimdiden söyleyeyim henüz tüm hesaplar 280 karakterli tweet atamıyor. Mesela benim Twitter hesabım (@MtnAKPINAR) için bu özellik aktifleştirilmiş durumda. Kısa bir süre sonra da diğer kullanıcılar için bu özellik açılacaktır. Bu arada mobil Twitter için de bir güncelleme çıkacak ve bu da yine kısa bir süre sonra başlayacak.

Twitter tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde;

“Eylül ayında dünyadaki herkesin tek bir Tweet’le kendini daha kolay anlatabilmesi için 140 karakter limitini artıran bir test uygulamaya başlamıştık. Amacımız, Twitter’ı Twitter yapan hız ve özlüğü koruduğumuzdan emin olarak bu değişikliği mümkün kılmaktı. Tüm verilerin ışığında bu hedefimize ulaştığımızı ve bu değişimi düşüncelerin bir Tweet’e sığdırılmaya çalışıldığı tüm dillerde başlatacağımızı bildirmekten dolayı çok heyecanlıyız.”

Bu arada istatistiklere baktığımızda Twitter kullanıcıların çok az bir oranı 140 karakter sınırına takılıyor. Kullanıcıların büyük bir çoğunluğu daha az karakter içeren tweetler ile kendilerini ifade edebiliyorlar. Ancak bazı durumlarda 140 karakterin az geldiği de bir gerçek. Sonuçta herkesin istediği oldu.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter 280 Karakter Tweet Dönemini Resmen Başlattı!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz