Üç Yeni iPhone'un Hepsinde 3GB RAM Olacak


Gözlerimiz artık tamamen Apple’a çevrilmiş durumda. Firmanın yeni iPhone’ları hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Analistler bu kez RAM miktarı hakkında bir açıklama yaptı.

Cowen Groups analisti  Timothy Arcuri’ye göre 2017 yılında tanıtılacak 3 yeni iPhone’un tamamında 3 GB RAM bulunacak. Arcuri, yeni Apple amiral gemilerinin birkaç kilit donanım bölgesi için yaptığı prognozu özetleyen araştırma raporunu kısa süre önce yayınladı. Bu sonuçlar, Apple’ın tedarik zincirinin incelemelerine dayanıyor.

Konsept tasarımdır. Pek ciddiye almayınız.

Arcuri’nin aktardığına göre Apple, 4.7 inç, 5.5 inç ve 5.8 inç olmak üzere üç model tanıtacak. 4.7 inç ve 5.5 inç iPhone’lar 7s/7s+ şeklinde adlandıran analist, bu iki modellerin 32/128/256 GB depolama alanlarına sahip olacağını belirtiyor.
5.8 inçlik iPhone‘da ise 64/256 GB depolama seçeneklerinin olacağı aktarılıyor. Ancak bu model hakkında bir iddiada bataryası tarafından geliyor. Zira raporda “iki pil paketi ile genişletilmiş pil ömrü” ibaresi yer alıyor. Burada neyin kastedildiğini bilmiyorum ama 5.8” iPhone’un pil konusunda iddialı olacağını herhalde söyleyebiliriz.
Bir diğer analist, KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo‘ya göre yeni iPhone’larda yine Lightning konnektörünü göreceğiz ancak bu kez bu arabirim hızlı şarjı da destekleyecek. Konuyu takip etmeye devam edeceğiz, yeni bilgiler çıkınca sizlerle paylaşacağız.
Kaynak; PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.