Ücretsiz web sitesi nasıl açılır?


Merhaba,
Bugün ki videomuz da 5 kuruş bile harcamadan web sitemizi açıyoruz, blogculuk hayatına adım atmak içinse wordpress kurulumu yapıyoruz. Bu işe yeni başlayan arkadaşlar, öncelikle hiçbir ücret edemeden video da gösterdiğimiz şekilde web sitelerini kursunlar. Burada pişerek, ilerleyen zamanlarda .com alan adı ve ücretli hosting alarak yayın hayatınıza sağlam adımlarla başlayabilirsiniz. İyi seyirler.


10 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. BEN DAHA ÇOK BİR İŞLETME İÇİN BİR SİTE AÇMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN HANGİSİNİ KULLANMAM LAZIM

  1. Merhaba;
   İşletme sitesi üzerinden e-ticaret yapılmayacaksa, HTML temaları kendinize göre düzenleyerek bir websitesi oluşturabilirsiniz. Bunun için wordpress’e gerek yok. Bu işletme üzerinden e-ticaret sitesi oluşturmak istiyorsanız o zaman e-ticaret scriptleri edinmeniz gerekiyor.

  2. DAHA ÇOK TANITIM AMAÇLI BİR SİTE OLUCAK TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMCI OLDUĞUNUZ İÇİN

  3. Tanıtım amaçlı olacak dediğim gibi HTML temalara yönelebilirsiniz. WordPress kurmanıza gerek yok. Biz teşekkür ederiz.

 2. İleride yani 12 ay tamamlanınca ne olacak peki. Para verip yeni bir alan adı atıyorum aynı alan adının .com lusunu alıp siteyi devam ettirebiliyor muyum ? veritabanı kalabiliyor değil mi ?

  1. 12 Ay sonra tk’nın süresi doluyor. .com alırsanız evet adresi değiştirebiliyorsunuz. Ama free hostlarda değişmeyebilir. Hostingi ne il açtıysanız onunla devam edebilir.

 3. Selamun aleykum hocam. Ben ilk siteye üyelik açamadım sizin girdiğiniz gibi Google hesabı ile de giremiyorum yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler 🙂

  1. Denedim hocam Avruba birliği tc kimlik numara gibi birşey istiyor oda cok değişik bir durum