Ülkemizdeki Zombi Bilgisayarlara Devlet Müdahale Edecek!


Günümüz bilişim çağında artık silahlardan çok klavyeler ve beyinler daha önemli bir konuma sahip. Bilişim alanında yapılan sistematik saldırılar yani siber saldırılar ülkelere ciddi zararlar verebiliyor, ekonomilerini sarsabiliyor. Bu bağlamda ülkemizde Dünya genelinde siber saldırıya maruz kalan 8. ülke konumunda, yani bu alanda önlemlerin alınması gerek.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, katıldığı EBYS Zirvesinde önemli açıklamalarda bulundu. Bakan, Türkiye’de yaklaşık 2 Milyon zombi bilgisayarın olduğunu ve siber saldırıya en çok maruz kalan ülkeler arasında olduğumuzu belirtti. Türkiye’de ki köleleştirilmiş, zombi bilgisayarların sayısının hayli fazla olduğunu, bunu önlemek ve tedbirini almak için işletim sistemi sağlayıcı dev firmalar ile ortak çalışmalar yapıp bu bilgisayarların IP bazlı tespit edileceğini söyleyen Yıldırım, böylece vatandaşlarımızın mağdur olmasını önleyeceklerini dile getirdi.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir