uTorrent'te Virüs Tehlikesi


Torrent istemcisi olan uTorrent dünya çapında milyonlarca kullanıcıya sahip. Ama gündeme bu sefer uTorrent yüklenirken sisteme bulaşan Bitcoin Minner virüsü oturdu. Normalde uTorrent’i yüklerken reklam içerikli programlar gözüküyordu ve yüklenilse bile sonradan kaldırılabiliyordu. Yeni sürümde ise Epic Scale adında bir program bilgisayarınıza yükleniyor ve bilgisayarınızın gücünü bitcoin elde etmek için kullanıyor.
bitcoin-wallpaper-free-download-of-bitcoin
Olay gündeme yayıldığından beri çoğu Anti-Virüs programı kendini güncelleyerek Epic Scale’yi bir Bitcoin Minner virüsü olarak görmesi sağlandı. Eğer sizinde bilgisayarınız uTorrent’i güncelledikten sonra yavaşladıysa geniş çaplı bir tarama yapmanızı öneririz. Henüz uTorrent’i yüklemediyseniz kurulum sırasında 3. Parti Reklam İçerikli programları ”Reddet” butonuna basmanız gerekiyor. Diğer programları da kurulum sırasında takip etmekte fayda var gizlice sisteminize programlar yükleyebilirler.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Özellikle hızını alamayıp sürekli next next next diye basan kullanıcı arkadaşların dikkatine 🙂