Uygun Fiyatıyla Dikkat Çeken OnePlus X Tanıtıldı


OnePlus her ne kadar Amiral Gemisi Katili odaklı üst seviye akıllı telefonlar çıkaran bir firma olsa da bu kez karşımıza farklı bir segmentte çıkıyor. Orta seviyeye yönelik sunduğu OnePlus X ile firma, ortalığın tozunu dumana katmaya aday.
oneplus-x-hands-on-01_0
140x69x6.9mm ebatlara sahip olan OnePlus X iki farklı versiyondan oluşuyor. Onyx ve Ceramic (Oniks ve Seramik) olarak adlandırılan iki modelin tek farkı üretim süreçlerinde ve ağırlığında. Seramik gövdeli modelin üretim süreci çok daha zorluyken ağırlığı 160gr, Oniks gövdeli modelin ağırlığı ise 138gr.
Teknik özelliklere geçtiğimizde ise cihaz hayli dolu özellikle fiyatına göre. 5” Full HD AMOLED ekran ile gelen OnePlus X, Snapdragon 801 işlemci, Adreno 330 grafik birimi, 3GB RAM, 16GB arttırılabilir depolama alanı ve 2525 mAh batarya ile geliyor.
oneplus-x-ceramic-03
Arka tarafta f/2.2 diyafram açıklığına sahip 13MP sensör yer alırken cihazın ön yüzünde ise f/2.4 diyafram açıklığında 8MP’lik sensör boy göstermekte. Arka kamera [email protected], [email protected] video çekimler yapabilirken 4K video çekimi yapamıyor.
Android 5.1.1 üzerinde özelleştirilmiş Oxygen OS arayüzünü çalıştıran firma telefonların fiyatlandırmalarında da bir hayli başarılı. Onyx gövdeli modelin fiyatı 249$ iken işçiliği ve üretimi zor olan Ceramic gövdeli model ise 369€ fiyatlandırmaya sahip. Ek olarak belirtmekte fayda var; Ceramic gövdeli modelden sadece 10 bin adet üretilecek.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.