Uygun Fiyatlı ZTE Axon 7 Mini Duyuruldu!


IFA 2016 tanıtımları devam ederken şimdiki konuğumuz ZTE Axon 7 Mini oluyor. ZTE Axon 7’yi eğer biliyorsanız tasarımın aynı olduğunu sadece biraz daha küçük yapıya sahip olduğunu söylemeliyim. Ön yüzünde iki adet hoparlör bulunan cihazın navigasyon tuşları ekran içinde yer alıyor. Sağ tarafında ses açma-kısma ve güç tuşu bulunurken parmak izi okuyucu ise akra tarafta yer alıyor.
Tasarımsal açıdan hoş görünen ZTE Axon 7 Mini aslında pekte ”mini” sayılmaz. Zira 5.2 inçlik AMOLED bir keran büyüklüğü bulunuyor. Ekranında 1920 x 1080 çözünürlük sunan model gücünü altı çekirdekli Qualcomm Snapdragon 617 yongasından alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile donatılan cihaz ayrıca microSD kart desteğine de sahip.
ZTE-Axon-7-mini-4-1280x720
Axon 7 Mini, arka tarafında ise 16MP kamearyı barındırıyor. f/1.9 diyafram açıklığına sahip olan kamera elektronik görüntü sabitleme (EIS), faz algılama otofokus ve çift LED flaş ile destekleniyor. Ön tarafta ise 8MP selfie kamerası yer almakta.
2705mAh bataryasıyla tam günü rahat çıkartabilen cihaz Qualcomm Quick Charge 2.0 teknoloji sayesinde batarya 30 dakikada yaklaşık %50 doluluk oranına ulaşabiliyor. USB tip C portunda USB 2.0 teknolojisi konumlandıran cihaz Android 6.0.1 Marshmallow üzerinde çalışıyor. ZTE Axon 7 Mini, 299€ önerilen fiyata sahip.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.