VAIO Phone Duyuruldu


Geçtiğimiz sene Sony‘nin artık kar elde edememesi ve daha fazla kar elde edebileceği pazarlara yönelmesi gibi çeşitli spekülasyonlar vardı. Dizüstü markası olan VAIO‘da bu kar elde edememe ile karşılaşmış olmalı ki Japon bir şirket tarafından Sony’den satın alındı. Uzundur sessizliğini koruyan VAIO markası bir sürpriz yaparak VAIO Phone adlı akıllı telefonunu Japonya’da duyurdu.
VAIO-Phone_3
Cihaz tasarım açısından Panasonic’in Eluga U2 modeline çok benzemesinden ötürü telefonun ortak bir üretim sürecinden geçmiş olduğu düşünülüyor. Cihazın donanımı ise orta seviye diyebiliriz, 5” boyutunda 720p çözünürlük sunan ekran, Snapdragon 410 (64-bit), 2 GB RAM ve son olarak 16 GB depolama alanı ile desteklenmiş. Hafızanın arttırılabildiğini söyleyelim. Kamera kısmında artık klasik haline gelmiş 13 MP arka kamera ve 5 MP ön kameraya yer verilmiş. Hangi sensörlerin kullanıldığı bilinmiyor. 2500 mAh batarya ise günü kurtarabileceğini söyleyebiliriz. Ayrıca 4G LTE, Android 5.0 ile donatılmış cihaz 420$ gibi biraz yüksek fiyat etiketine sahip. Cihaz Mart’ın sonları gibi satışa sunulacak, Avrupa’ya veya ülkemize ne zaman gelir bilmiyoruz ama söylentilere göre gelecek aylarda Avrupa pazarında da satışa çıkacakmış.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.