Valerian and the City of a Thousand Planets Gişede Çakıldı! | Dijitaller

Valerian and the City of a Thousand Planets Gişede Çakıldı!


Büyük beklenti büyük hüsran

The Fifth Element ve geçtiğimiz yıl çıkan Leon’un bizlere sunan yönetmen Luc Besson‘un son filmi Valerian and the City of a Thousand Planets  (Valerian ve Bin Gezegen İmparatorluğu) gişede büyük hüsrana uğradı. 21 Temmuz’da gişedeki yolculuğuna başlayan bilim-kurgu filmi ne yazık ki bekleneni sunamadı.

Ünlü ve oldukça eski Fransız bir çizgi roman serisinden uyarlanan, hatta bu çizgi romandan Star Wars’ın bazı şeyleri aldığı söylenen  Valerian and the City of a Thousand Planets, yaklaşık olarak 200 Milyon dolar bütçe ile beyazperdeye aktarıldı. Luc Besson, bir hayali olan bu filmi çekebilmek için bütçenin büyük kısmını kendi cebinden harcamış. Ancak gişe de bu özverinin karşılığı alınamamış görünüyor. Film şimdilik sadece 30 Milyon dolarlık bir hasılat elde edebilmiş.

Gişedeki bu hüsranın açıkçası en büyük sebebi yeterli tanıtımın yapılmamış olması. Oldukça fazla film izlemeyi seven biri olarak bu filmin ne zaman vizyona gireceğinden haberim bile yoktu. Kimsenin haberinin olmadığı film çekerseniz böyle olur tabi ki. Ancak şunu altını çizerek söyleyeyim; filme gitmedim ama gidenlerle konuştuğuma göre Valerian, görsel efekt konusunda çıtayı çok yükseğe çıkarmış ve aslında her şeyiyle izlemesi de zevkliymiş.

Her neyse, Valerian, yapım bütçesini karşılayamayacak gibi duruyor. Son olarak filmin başrollerin de Cara Delevingne ve Dane DeHaan‘ın olduğunu belirtelim. Aşağıda fragmanı da izleyebilirsiniz.

Kaynak; BoxOffice

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Valerian and the City of a Thousand Planets Gişede Çakıldı!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz