Valve, CS:GO Hilecilerini Yapay Zeka ile Bulacak!


Biz ahlaklı, alın terine ve reflekslere güvenen temiz kalpli oyuncuların en sevmediği şeylerden biri hilecilerdir. Özellikle FPS oyunlarında ve CS:GO’da hile yapanlara karşı oynamak işkence gibi bir hal alabiliyor. Valve‘in de canı bu durumdam sıkılmış olmalı ki sorunun çözümü için farklı bir yola başvurmak için harekete geçmiş durumda.
Reddit üzerinde ortaya çıkanlar gösteriyor ki Valve, CS:GO’da hilecileri ayıklamak için yapay zeka kullanmaya başlayacak. Reddit’te bir kullanıcının ”Valve neden Spin-Bot hilesini otomatik olarak saptamıyor?” sorusuna cevap veren Valve, bunun pek mümkün olmadığını çünkü eğer bunu yapaylarsa hile geliştiriciler işi bir tür savaşa çevirebileceği ve bilmedikleri açıkları kullanmaya başlayacaklarını belirtiyor.

İyi haber ise Valve’in bir yapay zeka üzerinde çalıştığı hatta denemeye başladığı. Öğrenebilir formdaki yapay zeka sayesinde hilecilere karşı etkin bir çözümün gelmesi bekleniyor ancak şimdilik erken zira sadece CS:GO’da günde 1 milyondan fazla oyun oynanıyor vu çok ciddi bir veri demek. Bu kadar veriyi işleyecek bir merkez ve güç Valve’in elinde bulunmuyor ancak Valve masrafta çekinmiyor gibi görünüyor. Zira hali hazırda bunun denemeleri başlamış durumda.
Kaynak 1 , Kaynak 2


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.