Vestel, IFA 2017 Fuarında Yeni Teknolojilerini ve Amazon Ortaklığını Duyurdu


Yerli değerimiz

Vestel, son dönemlerde yenilikçi atılımlarıyla çağdaşlığı yakalamaya devam ediyor. Kendisini sürekli geliştiren Vestel, artık sertçe eleştirdiğimiz firmadan övündüğümüz bir firma haline bürünmeye başladı. Bunu IFA Berlin 2017 fuarındaki sergisiyle de bizlere kanıtlıyor.
Vestel, fuarıda 4 bin metrakarelik gerçekten büyük bir sergi alanına sahip durumda. Bir anekdot olarak şunu belirtmeliyim; 30 yıl önce bu fuarda 100 metrekarelik alanda boy gösteriyordu. Vestel, bu dev sergi alanında sadece kendi markasını sergilemiyor. Sharp ve Toshiba‘nın Avrupa üretim, satış ve lisans haklarını elinde bulunduran Vestel, bu firmaların ürünlerini de kendi standında sergiliyor. Ayrıca Vestel’in Toshiba ile lisans anlaşması bir yana Toshiba’nın TV bölümünün marka, teknoloji ve üretim tesislerini satın alma konussunda girişimi bulunuyor. Toshiba zorlu bir dönemden geçmekte ve bazı kalemlerini satılığa koymuş durumda, bunlardan bir tanesi de değerli Flash yonga üretim tesisi.

IFA Berlin 2017 Haberlimizin Tamamına BURADAN Ulaşabilirsiniz

Vestel, hali hazırda 155 ülkeye ihracat yaparak küreselleşme yolunda emin adımla ilerliyor. Bu yükselişinin yanı sıra etkinlikta Amazon ile ortaklığını da duyurdu. Vestel, Amazon’un Dash, Alexa servislerini kendi ürünlerinde kullanmaya başlayacak. Vestel çamaşır makinaları Amazon Dash ile entegre olacak ve ihtiyaç malzemeleri bitince sipariş verebilecek. Bununla birlikte Vestel TV’lerin kumandalarında entegre Alexa dijital asistanı yer alacak.


Amazon dışında Vestel aynı zamanda Vitra ile de ortaklığını duyurdu. Bu demek oluyor ki Vestel’den ilerleyen dönemlerde akıllı ayna göreceğiz. Akıllı aynalar zaten bulunuyor ama ülkemizde açıkçası daha önce hiç görmedim. Bu akıllı aynalar, hava durumu, yol bilgisi, sağlık alanında analiz, ajanda gibi hizmetleri size sunabilecek yeteneklere sahip.
Vestel CEO’su Turan Erdoğan ayrıca Türkçe dijital asistan üzerinde de çalışmalar yaptıklarını ve Ar-Ge aşamasında olduklarını açıkladı.
Fuar kapsamında Vestel, 8mm Speculo TV‘lerinin duyurusunu da gerçekleştirirken ayrıca çok önemli bir açıklama daha yaptı. Açıklamaya göre Vestel, 2 yıl içerisinde ürettiği tüm ürünlerin internet bağlantısı olacak.
Vestel’in Amazon ile işbirliği şimdilik Avrupa’da İngiltere ve Almanya için geçerli olacak. Zira Amazon hali hazırda Türkiye pazarına tamamen girmiş değil ancak bir süre önce Türkiye’de ki şirketini kurdu. Ama yinede Vestel’in Amazon ortaklığındaki ürünleri Türk kullanıcılara 2018 yılında ulaşmaya başlayacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir