Vestel; Toshiba'nın TV Bölümüyle İlgileniyoruz


Toshiba’nın Televiyon bölümünü satılığa çıkarmasının hemen ardından talipler sıraya dizilmişti. Talipler arasında ülkemizin önemli üreticisi Vestel’in de yer aldığı yerli ve yabancı basında dile getirilmişti. Vestel de konu hakkında kısa süre önce açıklamada bulundu.

Sizlere dün yaptığımız haberde Vestel’in Toshiba’nın TV bölümünü satın alabileceğini aktarmıştık. Talipler arasında da yine Çinli birkaç rakibin bulunduğunu belirtmiştik. Şimdi ise resmi olarak Vestel’den açıklama yapıldı. Özet geçemek gerekirse Vestel’in Toshiba’nın TV bölümüyle ilgilendiği resmen dorğulanmış oldu, bu konun değerlendirme aşamasında olduğu belirtildi.
Açıklama şu şekilde;
“9 Nisan 2017 tarihinde, Tokyo kaynaklı Nikkei Asian Review’un web sitesinde yayınlanan Toshiba TV biriminin satışıyla ilgili haberde, Vestel’in de adı geçmekte olup konuyla ilgili haber Türk medyasında da yer bulmuştur.
Vestel olarak, şirketimizin konuyu değerlendirme aşamasında olduğunu ve büyüme stratejilerimiz doğrultusunda görüşmelerde bulunduğumuzu açıklamak isteriz.
Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, konuyla ilgili olarak; “Geçtiğimiz aylarda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığımızı ve Manisa Vestel City’de ürettiğimiz Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olduğumuzu sizlere duyurmuştuk. Vestel olarak büyüme stratejilerimiz doğrultusunda fırsatları gözlemleyip değerlendirmeye devam ediyoruz.” şeklinde açıklamada bulunmuştur.
Vestel Şirketler Grubu”


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.