Vestel Venus Z10 Duyuruldu, İşte Detaylar


Ülkemizin önemli firmalarından olan Vestel, MWC fuarı kapsamında kendi standında yeni akıllısını gözler önüne serdi. Tasarım ve kasa kalitesi bakımından bir adım daha yukarıya çıkan Vestel, bundan böyle üç farklı segmentte yer alacak; Venus E, Venus V ve Venus Z. Bu bağlamda Venus Z10 firmanın Z ailesinin ilk modeli olarak karşımıza çıkıyor.
Cihazın teknik özelliklerine geçtiğimizde ise bizleri 2.5D kıvrımlı 5.2 inç Full HD ekran karşılıyor. Snapdragon 435 yongasından gücünü alan cihaz 8 çekirdekli 1.4Ghz Cortex A53 birimlerinden ve Adrenon 505 grafik işlemcisinden oluşurken bellek tarafında ise 4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı bulunuyor.

MicroSD kart ile arttırılabilir yapıdaki depolamanın yanında cihazın kamera kısmında ise arkada OIS ve faz algılamalı otofokus destekli 13 MP sensör yer alırken ön tarafta ise 8 MP selfie kamera bulunuyor. Hızlı Şarj 3.0 destekli 3050mAh bataryadan güç alan modelde USB Type C, parmak izi okuyucu ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi yer alıyor.
Cihazın çıkış tarihi olarak Nisan ayı belirtilirken resmi bir fiyat bilgisi ise verilmiş değil. Açıkçası Vestel’in ülkemizde bu denli kaliteli bir cihazı üretmesi ve tasarım açısından rakiplerinden aşağı kalır bir yanının olmaması gerçekten takdire şayan. Umarım rakiplerinden daha uygun bir fiyat ile pazarde yer alır ve bu sayede yerli tüketicinin ilgisini çekmeyi başarır.
(Başlıkta kullanılan görsel SDN’nin bu videosundan alınmıştır)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.