Video Düzenlemek ve Kesmek İçin Yararlı Bir Araç: Joyoshare Media Cutter for Windows


Dijital dünya hayatımıza büyük eğlence getirdi. Başlarda eğlence bizim için fotoğraflar ve müziklerden ibaretti. Çünkü depolama kaynaklarımız cihazlarımız ve internet hızlarımız ancak fotoğraf yüklemeye ve indirmeye, müzik stream etmeye yetiyordu. Ancak son on yıl içerisinde mobil teknolojilerin ve akıllı telefonların gelişimi, telekomünikasyon sektöründeki yenilikler sayesinde hem sabit hem de mobil internet hızlarının artmasıyla video içeriği oldukça önemli hal aldı.

Şuan sosyal mecralarda en fazla paylaşılan içerikler arasında videolar gelmekte. Bu mecraları arkadaşlarımız arasında eğlence için kullansakta, ciddi bir bölümü ürün pazarlaması ve iş dünyasında da sorunlarımızı anlatmak için video içeriklerinden yararlanıyoruz.

Daha çarpıcı, eğlendirici video içerikleri hazırlamanın yolu prodüksiyon yapmaktan geçiyor. Yani bir mecrada paylaşmak istediğiniz video çoğu zaman tek başına birşey ifade etmez kesilmesi bir yerlerden kırpılması ve düzenlenmesi gerekir. Videolar düzenlendiğinde daha anlamlı ve ilgi çekici olabilir. Hatta kısa bir film çekmek istediğinizde videoları parça parça çekerek daha kolay birleştirilmesini sağlamak aslında yararlı bir yöntemdir.

Video içeriklerinin işlenmesi donanımsal olarak güçlü bir bilgisayar alt yapısı gerektirir. Bunun yanında işlemi yaptığınız yazılımında önemi büyüktür. Bilgisayarınızın hem rastgele erişilebilir belleği hem ekran kartı hem de işlemcisi güçlü olmalıdır. Genelde mac bilgisayarlarda video işleme düzenleme kesme sıklıkla yapılsada Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda da video düzenleme kesme birleştirme işlemlerini rahatlıkla yapabilirsiniz.

İnternetten edindiğiniz bazı video kliplerin sadece müziğini almak isteseniz bunu videoyu MP3 türü dosya biçimlerine convert ederek yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde video kamerada cep telefonunda çektiğiniz görüntüleri farklı cihazlarda oynatmak istediğinizde dosya formatını destekleyebilmesi için videoyu ilgili cihazın codeclerine uygun convert etmek gerekecek.
Sizlere yukarda bahsettiğim sorunları çözebilecek Joyoshare şirketinin mükemmel yazılımını tanıtmak istiyorum. Programın ismi Media Cutter for Windows video kesme düzenleme ekleme işlemlerini Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda yapmanıza yarıyor. Media Cutter for Windows programının tek tek tüm özelliklerinden bahsedeceğiz.

Program Özellikleri ve Kullanımı

  • Bir veya Birden Fazla Video ve Ses Dosyasını Kolaylıkla Kesin

Joyoshare Media Cutter kullanmak için ileri düzeyde bilgi sahibi olmanıza gerek yok, başlangıç seviyesinde bilgi sahibi olsanız dahi kolayca programı kullanabilirsiniz video ve ses dosyalarını kesip biçebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken programa videoyu ekledikten sonra ekrandaki Start Time ve End Time sayılarına dikkat etmek ve dilerseniz fare yardımıyla kesmek istediğiniz yeri kendinizde belirleyebilirsiniz sürükleyerek. Bu şekilde video üzerinden çoklu kesme yapabilirsiniz.

  • Video Kesme ve Birleştirme İşleminde Kalite Kaybı Yaşamazsınız

Video ve ses dosyalarınızın birleştirilmesinde ve kesilmesinde video kaliteniz ne ise aynı şekilde dışarıya aktarım yapabilirsiniz. HD ya da normal kalitedeki içeriklerinizi yine seçeceğiniz kalitede birleştirebilirsiniz. Bunun için programdaki Format butonuna basıp High ya da Encoding Mode’u seçebilirsiniz. Encoding Mode seçerseniz videolarınızın iPhone X, iPhone8, iPad, Galaxy S8 ya da Apple, Android ve Windows cihazlarınızda oynatılması için uyumlu hale gelmesini sağlar.

  • Video ve Ses Dosyalarını Önizleme ile Kontrol Edebilirsiniz

Kestiğiniz video ve ses dosyalarını program üzerinde anlık olarak oynatıp durudurup görüntü ve sesi kontrol edip ön izleme yapabilirsiniz. Böylece yanlış kestiğiniz ya da kaçırdığınız ekran ya da ses olursa yeniden ilgili dakika ve saniyeden videoyu kesip doğru işlem yapmayı sağlayabilirsiniz.

  • Videoları İstediğiniz Birçok Formata Dönüştürün

Videolarınızı en sık kullanılan video dosya tiplerine kolayca dönüştürebilirsiniz. Farklı cihazlardan dosya alışverişi yaptığınızda bile videolarınız tüm ortamlarda kolaylıkla oynatılabilir. Joyoshare Media Cutter HD MP4, HD AVI, HD MKV gibi HD video formatlarının yanı sıra alışılmış ve kabul gören diğer video formatları MP4, MOV, AVI, MKV, JPEG, 4K, 3GP, WebM desteklemektedir. Codec seçebildiğiniz gibi dönüşüm yaparken Bit Rate ve Audio gibi seçenekleri de özgürce değiştirebiliyorsunuz. Videolardan şarkı yapabilirsiniz, müzikler için MP3, M4A, AAC, WAV gibi bilindik formatlar bulunuyor. Bir şarkıyı çok beğendiniz ancak elinizde video klibi var. Siz bu şarkıyı farklı bir cihazda oynatmak istiyorsanız örneğin MP3 formatına çevirerek halledebilirsiniz.

  • Video Düzenleme ve Efekt Ekleme İmkanı

Program sayesinde videolara efekt, ses ve alt yazı eklenebiliyor. Bununla birlikte birçok farkı efektle birlikte renk özellikleri de değiştirilebiliyor. Hem videoyu kesiyorsunuz bir ekran kesitinde renkleri daha keskin soluk ya da contrast ayarlarını düzenleyebiliyorsunuz. Ekran boyutunu da Adjust kısmından ayarlayabiliyorsunuz. Subtitle kısmından videolara alt yazı da ekleyebiliyorsunuz. Audio kısmından videonun istediğiniz anına ses dosyası ekleyip arka planda ses çalmasını sağlayabilirsiniz.

  • Kayıpsız şekilde 60 Kat Daha Hızlı Dönüştürme

Joyoshare yazılımı video ve ses dönüştürme işlemlerini kayıpsız şekilde tam 60 kat daha hızlı gerçekleştirir. Böylece sevdiğiniz video klipleri, filmleri, şarkıları hem daha hızlı dönüştürürsünüz hem de kayıpsız yüzde yüz kalite kaybı yaşamadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Sonuç

İnceleme sonucuna baktığımızda Joyoshare sayesinde videoları istediğiniz andan itibaren kesip tekrar birleştirebiliyorsunuz. Bunu oldukça hızlı yapması ve görüntü kalitesinden ödün vermemesi sebebiyle kesinlikle tercih edilmesi gereken bir yazılım olarak ön plana çıkıyor. Sadece kesme ve birleştirme değil video üzerindeki efektler alt yazı ve videoları daha ilgi çekici hale getiren ayarlanabilen özellikleri sayesinde size yarı yolda bırakmaz. Video düzenleme ile ilgili tüm sorunlarınızı en kolay şekilde çözebilir.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.