Videocon'dan Dünyanın İlk Windows 10'lu Televizyonu


Belkide bu fikir bir kaçınızın aklına gelmiştir; Windows’lu bir televizyon. Bu fikri Videocon firması artık gerçek yapıyor. Hindistan kökenli firma dünyanın ilk hibrit Windows 10 LED TV‘sini duyurdu. Microsoft ile iş birliğinde olan Videocon, TV’leri Kasım ayında piyasaya sürecek.
Videocon_banner_adaptation_2-01 (964 x 317)
Hibrit yapısı sayesinde tek dokunuşta PC veya TV olabilen cihaz 32” ve 40” ekran boyutlarına sahip olacak. Full HD görüntü sunan Televizyon, 2GB LPDDR 3 RAM, 16GB depolama alanı, Wi-Fi, MHL, HDMI Portları gibi özellikleri bünyesinde barındırırken depolama alanı SD kart ile 128GB’a kadar arttırılabiliyor.
Ek olarak Televizyon ile gelen Windows 10, Office uygulamalarına da sahip durumda. Bu sayede TV kullanımı farklı bir boyuta aktarılabilir. Son olarak TV’lerin 32” modeli 640 dolar, 40” modeli ise 810 dolar fiyat etiketinde olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Windows 8 çıktığından beri aklımda olan şeydi 🙂 saçma sapan arayüzlerdense windows 8 metro arayüzü tv de çok güzel olur demiştim. 🙂