Vivo XPlay 7, Üç Kameralı ve Ekrana Gömülü Parmak İzi Okuyuculu İlk Telefon Olacak


Bir değil, iki değil tam üç tane

Qualcomm, geçtiğimiz  Haziran ayında gerçekleşen Asya Mobil Dünya Kongresi’nde ekrana entegre parmak izi teknolojisini sergilemişti. Teknoloji, Vivo XPlay 6’ya benzeyen bir prototip cihazda gösterilmişti. Ayrıca Qualcomm, teknolojinin yılın dördüncü çeyreğinde sevkiyata başlayacağını açıklamıştı. Görünen o ki, Çinli Vivo, bu teknoloji kullanan ilk firma olabilir. Gelen son sızıntı Vivo XPlay 7’de (Vivo X20) bunun yer alacağını gösteriyor.
Weibo’da ortaya çıkan sunum görsellerinde XPlay 7’nin çift kavisli ekran ile geleceği ve tasarım açısından Galaxy Note 8 – S8 ailesine hayli benzediğine şahit oluyoruz. Aslında telefonda her şeyden en az iki tane var diyebiliriz. Öyle ki telefonun vurucu üç tane efsane özelliği var.

Telefon, ekranına entegre edilmiş parmak izi okuyucu ile gelecek. Bu bir. Ön tarafında çift kamera ile farklı bir deneyim yaşatacak. Bu iki. Arka tarafında ise üç tane kamera sensörüyle hayal gücümüzü zorlayacak. Bu da üç oldu.
Şimdilik elimizde sadece bu resimler var. Telefonun içeriği hakkında bir bilgi yok ama basit bir tahminle telefonda Snapdragon 835 ve 6 GB RAM’in yer alacağını da rahatlıkla söyleyebilirim.
Kaynak; GizmoChina


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.