Vivo’dan 20 MP Selfie Kameralı Telefon!


Kısa süre önce sızan bilgilere göre Vivo’nun yeni V5 ve V5 Plus modelleri ön kamera konusunda büyük bir adım atmaya hazırlanıyor. Tasarımsal ve teknik açıdan orta seviyeye hitap ettiği belli olan cihazların her ikisinde de 20 MP ön kamera yer alıyor. Ayrıca fiyatlar da uygun seviyede.
Vivo tarafından sızan bilgiler gösteriyor ki firma kamera tarafında özellikle durmuş. 20 MP çözünürlüğündeki ön kameraya ‘’Mükemmel Selfie’’ adını verirlerken arka tarafta yer alan 13 MP kameraya ise ‘’Ay ışığı Kamera’’ adını vermişler. Ancak sensörler konusunda şimdilik bir bilgimiz bulunmuyor.


Öte yandan Vivo V5’in teknik özellikleri de sızmış durumda. 5.5 inç büyüklüğündeki ekranında 720p (720×1280) çözünürlük sunan Vivo V5, işlemci tarafında ise orta seviyede oldukça iyi sonuçlara imza atan hatta geçen senenin amiral gemilerini performans noktasında yakalayabilen Snapdragon 652’ye yer veriyor. Adreno 510 biriminin grafik yükünü çektiği yonga 4 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile destekleniyor. Depolama, microSD kart ile 128GB’a kadar arttırılabiliyor.
3000mAh batarya ile gerekli enerjiyi alan model Android 6.0 ile kutunda çıkıyor. Cihazın arayüzü ise Funtouch OS 2.6 isimli arabirimden oluşuyor. Vivo V5’in fiyatı ise 296 Dolar seviyesinde olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.