Volkswagen; Tesla En Büyük Rakibimiz ve İlham Kaynağımız | Dijitaller

Volkswagen; Tesla En Büyük Rakibimiz ve İlham Kaynağımız


Tesla effects

Elektrikli otomobil pazarı Tesla’nın öncülüğünden sonra büyük bir atılımın içerisine giriyor. Bu atılımın içerisinde otomotiv sektörünün en büyüklerinden Volkswagen de yer almakta. Firma, 2019’de ID adıyla ilk elektrikli otomobilini piyasaya sürece ve Tesla Model 3’ten daha ucuz olacak.

Bunun yanı sıra VW CEO’su Herbert Diess, yapmış olduğu bir röportajda Tesla hakkında oldukça önemli açıklamalarda bulundu. ”VW’nin rakipleri kimlerdir?” sorusuna Diess’in vermiş olduğu cevap Tesla’nın etkisini gösteriyor; “Eski dünyada Toyota, Hyundai ve Fransız otomobil üreticileri. Yeni dünyada ise Tesla.”

VW CEO’su Diess, şirket olarak Tesla’yı sadece önemli bir rakipten daha fazlası olarak görüyor. Diess’e göre Tesla kendileri adına bir ilham kaynağı.

”Tesla şuan sahip olmadığımız yeteneklere sahip bir rakip. Mühendislerinin yarısı yazılım uzmanı, bu oran bizde çok daha düşük. Tesla, iyi elektrik motorları, hızlı şarj ağı, otonom sürüş teknolojisi, internet bağlantısı ve araç dağıtımına yönelik yeni bir yaklaşıma sahip.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;

Volkswagen’in Elektrikli Otomobili Tesla Model 3’ten Ucuz Olacak

Diess, kendilerini Tesla ile kasıtlı olarak kıyasladıklarını da belirtiyor. Aslında aranızda İşletme okuyanlar bilir, buna Benchmarking denmekte. Bir referans noktası oluşturmak olarak özetlenebilir. Bunu bütün şirketler yapmalı.

Her neyse, VW, Tesla’dan rakamsal olarak çok önde. Zamanında hamleler ile Tesla’nın elindeki tüm pazarı alabilirler. VW geçtiğimiz yıl yaklaşık 6 Milyon adet otomobil satışı gerçekleştirmişti. Tesla ise 83 Bin seviyelerinde ancak 2018’de bu rakamı 500.000 seviyesine çıkaracak. Otomobil firmaları yatırımlarını hızlıca yapmazsa Tesla birkaç yıl içerisinde bir dev olabilir.

Kaynak; Reuters

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Volkswagen; Tesla En Büyük Rakibimiz ve İlham Kaynağımız

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz