Warner Bros, Matrix Efsanesini Geri Döndürmeyi Düşünüyor


Efsane başyapı Matrix, hiç kuşkusuz sinema dünyasının en sevilen serilerinden biri. Hayatımızdan çıkalı çok olsada Warner Bros ipin ucunu bırakmak istemiyor. Gelen söylemler Matrix’in tekrar geri gelebileceği yönünde.

Bilim-kurgu dünyasının en sağlam üçlemesine sahip olan Matrix, 1999’da hayatımıza girdiğinden beri kendi zamanında rekorları alt üst etmeyi başarmıştı. Yapımcı şirket ve hakların sahini konumundaki Warner Bros, bu efsaneyi yeniden diriltmenin peşinde.

The Hollywood Reporter‘ın aktardığına göre film veya yeni bir üçleme hakkında henüz hiçbir şey net değil. Şimdilik sadece düşünür pozisyonda olan Warner Bros, senarist için Zak Penn’i (Ready Player One, Last Action Hero, X-Men: The Last Stand, Incredible Hulk) ve filmin yıldızı olarak ise Michael B. Jordan’ı planlıyor.
Ancak Matrix evreninin yaratıcısı Wachowski kardeşler herhangi bir Matrix filmine olumlu bakmıyor. Benzer durum Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss içinde geçerli. Ancak bir anektod olarak belirtelim, geçtiğimiz haftalarda Keanu Reeves, bir söyleminde ”şartlar uygunsa neden olmasın” tarzı bir açıklamada bulunmuştu.
Peki konu hakkında sizin düşünceniz ne? Yeni bir Matrix filminin gelmesini istiyor musunuz?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir