WhatsApp Mesaj Silme Zaman Limiti Yükseltildi


Pişmanlıklara son

Dünyanın en büyük mesajlaşma platformu WhatsApp, geçtiğimiz yılın Ekim ayından bu yana  gönderdiğiniz mesajı ”…Herkes için sil” özelliğini getirmişti. Bu özellik sayesinde gönderdiğiniz mesajı alıcı görmeden silebiliyordunuz ancak silinen mesaj yerine ”bu mesaj silindi” mesajı gösteriliyordu…Hala gösteriliyor.
Değişen şey ise mesajı silme süresinin arttırılmış olması. Mesajı silebilmek için 7 dakikalık bir süre limiti bulunuyordu ancak WhatsApp sessiz sedasız bir güncelleme ile bu süreyi 1 Saat 8 Dakika 16 Saniye’ye yükseltti. Bu süre rastgele eklenmemiş. Yeni süre limiti esasında 4096 saniyeye eşit. Bu, 2’nin 12. kuvveti anlamına geliyor. Kısacası kodlama için daha kolay.


Minik bir matematik sekansından sonra WhatsApp’ın süre limitini neden bu kadar genişlettiğini bilmiyoruz ancak attığı mesajlardan pişman olanlar için bu süre sanırım yeterli olacaktır.
#Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir