Windows 10 Creators Güncellemesi Nasıl Yapılır? [Rehber]


Windows 10 Creators güncellemesi çıktı, Dijitaller ekibi olarak bize de rehberini hazırlamak düştü. Dilerseniz, adım adım yükseltme işleminin nasıl yapılacağına geçelim.
1-Öncelikle yükseltme işlemini, güncelleme asistanı yardımcısı ile yapacağız, bunun için şu linke tıklayıp indiriyoruz.
2-İndirdiğimiz aracı çalıştırıyoruz. “Şimdi Güncelle” butonuna basıyoruz.

3-Bilgisayar bileşenlerimizin, güncelleme için uygun olup olmadığı kontrol ediliyor. Bir sorun yoksa “İleri” butonuna tıklıyoruz.

4-Creators güncellemesi için indirme işlemi başlamış bulunuyor. Bu süre, internet hızınıza göre değişkenlik göstermektedir.

5-İndirme işlemi bittikten, yükleme işlemine geçiş yapmış bulunuyoruz. Ekstra bir işlem yapmanıza gerek yok. HDD/SSD hızınıza göre bu işlemin süresi değişebilmektedir.
6-Bilgisayarınızın yeniden başlatılması gerekiyor. “Yeniden Başlat” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

7-Bilgisayarınız açılırken, siyah yükleme ekranı ile karşılacaksınız. Bu işlem uzun sürebilir. Bu süreçte bilgisayarınız bir kaç kez resetlenebilir, beklemelisiniz.

8-Yükleme ekranı bittikten sonra, ayar ekranı karşınıza gelecek. Bu arada istediğiniz özellikleri kapatıp açabilirsiniz.

9-Bilgisayarınızı başarıyla güncelleştirmiş oldunuz.

Bir sonraki rehberimizde görüşmek üzere, hoşçakalın.
 
 


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.