Windows 10 Creators İSO Dosyasını Şimdiden İndirebilirsiniz


11 Nisanda bilgisayarımıza güncelleme şeklinde gelecek olan Creator Update güncelleme olarak yada sıfırdan kurulum yapmak isteyen kullanıcılar için tarayıcımız da ufak bir değişikle Windows 10 İso dosyasını hiçbir araç kullanmadan direk tarayıcı üzerinden nasıl indirileceğini anlatacağız .
Güncelleme sırasında yada sonrasında oluşabilecek sorunlara karşı önlem almak isteyen kullanıcılar https://www.dijitaller.com/windows-10-guncellemesinden-once-yapilmasi-gerekenler/ adresini ziyaret edebilirler
Biz rehberimiz de tarayıcı olarak Google Chrome tercih ettik.

  1. Google chrome açalım ve  https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/ sayfasına gidelim.
  2. Gördüğünüz gibi bizi /windows10ISO dan /windows10 a yönlendirdi. Şuanda Mac kullananlar için iso dosyaları indirilebilir durumda. Tarayıcımız da geliştirici seçeneklerini açmak için F12 açıyoruz ve oklarda belirtiğim seçenekleri seçin . Tarayıcımızı safari olarak ve cihazımızı ipad olarak tanıttığımızda indirme sayfası gözükecek. 
  3. Bu ayarlamaları yaptıktan sonra Geliştirici Araçları penceresini kapatmayın. Kapatırsanız ayarlar sıfırlanacaktır . Geliştirici pencerisi açıkken yukarıdaki url silin ve tekrar https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO/ adresini gidin. Başka sekme yada pencerede değil demin açtığımız sekmede yapın. Karşınıza sürüm ve dil seçeneği çıkacak buradan kendimize uygun olanı seçiyoruz ve Confirm butonuna basıyoruz.
  4. Şimdi karşımıza işletim sisteminin bit versiyonunu seçmek kaldı. Buradan kendinize uygun sürümü seçerek indirin.

İndirdiğiniz iso dosyasını usb yazmak için https://www.dijitaller.com/kurulum-usbsi-nasil-olusturulur/ linkini ziyaret ederek nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.


Dijitaller'in Sunucu ve Ağ altyapısını kuran, düzenleyen. Genel olarak teknoloji ve bilim ile uğraşmayı severim . Detaylı bilgi için https://ahmetozer.org. Lütfen sorularınızı Dijitaller.com Yorumlar veya Twitter üzerinden iletin.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.