Windows 10 Flac Destekleyecek


Merhabalar
Windows 10′ da ki gelişmeleri aktarmaya devam edelim. Bildiğiniz üzere FLAC ses dosyaları genelde çok az kayıpla işlenen dosyalardır ve genelde müzik dinlerken yada albüm indirirken, ses dosyalarının FLAC olması istenir ki, müzikten alınan his ve kalite kat kat artsın. Windows şuan ki sürümlerinde FLAC tipi ses dosyasına destek sağlamıyordu. Üçüncü parti bir video player ile flac ses dosyalarınızı açabiliyordunuz. Haberlere göre Windows 10 sahalara flac desteğiyle birlikte inecek. Kısacası, artık FLAC ses dosyalarını açmak için herhangi üçüncü parti bir yazılıma gerek duymayacaksınız.
Bu tarz, ufak geliştirmeleri duymak, biz dijitaller editörlerini sevindiriyor. En azından giderek halkın beklentisi de artmaya başlıyor. Sanırım Windows 10 gibi bir başlangıç yapacak. Gelişmeleri takip edebilmek için;
Dijital kalın efendim.
İyi günler.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.