Windows 10 Mobil İçin Ses Yönlendirmesi Yolda


Windows 10 mobil sürümü çok kısa bir süre önce dağıtılmaya başlanmıştı. Birçok kişi geri dönüşlerinde, bu kadar uzun bir geliştirme süresi yaşamasına rağmen birçok özelliğin eksik çıkmasından şikayetçiydi. Windows 10 için beklediğimiz Redstone güncellemesi, tek platform olayından ötürü Mobil cihazlara da gelecek. Redstone güncellemesi ile birlikte Windows 10 Mobil için yeni bir özelliğin gelmesi planlanıyor.

Ses Yönlendirmesi Özelliği

Türkçesini tam olarak bilemesekte, “Ses yönlendirmesi yada aktarımı” diye nitelendirebiliriz. Aslında özellik oldukça basit. Telefon konuşması yaparken yada video izlerken, sesin hangi cihaz üzerinden aktarılacağını seçebileceksiniz. Misal bluetooth bağlantılı bir cihazınız, kulaklığınız yada telefonun kendi hoparlörü olabilir. Bunun yanı sıra, telefonu kulağınızdan uzaklaştırdığınız zaman otomatik olarak, sesin hoparlöre geçmesini sağlayabilirsiniz.12


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.