Windows 10 Ön İzlemesi Ücretsiz Olarak Devam Edecek


19 Haziran tarihinde gelen resmi açıklama bir çok soru işaretlerine neden oldu. Oluşan yanlış anlaşılmalar üzerine 22 Haziran tarihinde yeni bir açıklama yapıldı. Bu açıklamaya göre Windows 10 Insider üyesi iseniz Windows 10 Ön İzleme sürümü ücretsiz olarak kullanmaya devam edebileceksiniz.

Peki bu ne demek oluyor ?

Windows 10 Ön İzleme(Preview) sürümü bir test sürümüdür. Tam sürüm(Home-Pro) kadar kararlı değildir. Microsoft tarafından tam sürüme çıkarılacak olan yenilikler bu sürüm üzerinde test edilir. Bu test sürecinde Ön İzleme sürümünü kullananlar, sisteminde çıkabilecek sorunları baştan kabul etmiş durumdadır ve Microsoft’da çıkabilecek sorunlardan dolayı sorumluluk kabul etmemektedir. Test sürecinde başarıya ulaşan güncellemeler sonraki adım olarak kararlı sürümlere veriliyor. Uzun lafın kısası kobay olmayı kabul edene Windows 10 Ön İzleme sürümü ücretsiz kalmaya devam edecek.
Korsan yollarla tam sürüm kullanmak mı ya da kobay olarak test sürümünü kullanmak mı derseniz ikisini de tavsiye etmiyoruz. Bizim tavsiyemiz eğer elinizde orijinal Windows 7 ya da 8.1 yoksa 29 Temmuz 2015‘e kadar bir adet anahtar(key) satın alıp ücretsiz yükseltme kampanyasından yararlanmanız. Yoksa 110$’dan başlayan fiyatlardan satın almanız gerekecek.
Ucuza Windows 8.1 anahtarı almak için G2A üzerinden Windows 8.1 Satın Alma Rehberimizi incelemenizi tavsiye ederiz.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.