Windows 10 Technical Preview Build 9901 Güncellemesi


 Windows 10 Technical Preview sürümü ilk çıktığı günden beri geri dönüşlere göre bir çok düzeltme ve yenilikler aldı. Son gelecek olan güncelleme de birkaç yeni özellik getiriyor.
Sürüm numarası 9901 olacak bu güncellemede hata düzeltmeleri ve geliştirmeler dışında belirgin olarak Cortana sesli asistanının aktif hale getirildiği ve başlat çubuğuna konulduğunu görüyoruz. Sadece sesli destek değil aynı Android cihazlarımızda bulunan Google Now’daki gibi yazılı arama ve destek imkanı da sunuyor.


Bir diğer büyük yenilik ise Xbox App adlı uygulama. Hali hazırda bulunan Xbox uygulamasının aksine oldukça yeni ve işe yarar bir şekilde Xbox ekosistemini içinde barındırıyor. Henüz çok fazla detay barındırmayan bu uygulama oldukça gelişecek ve Windows 10 içerisinde önemli bir yere sahip olacak gibi görünüyor.

Kaynak: The Verge


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.