Windows 10 Tema Kurulumu


Pek çok kullanıcı bilgisayarı üzerinde uğraşları için oldukça uzun zaman geçirmektedir . Bu geçen zamanla beraber artık o kullandığınız windows teması sıkıcı hale gelebiliyor ve bazen tasarımda değişiklik yapmak istiyor olabilirsiniz. Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi üzerinde tema değişimini nasıl yapılacağını videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.  Aşağıda bulunan UxTheme Patcher ve Ribbon Disabler sorunsuz olarak her windows versiyonunda çalışmakta. Sadece yeni tema yüklerken temalarının versiyon numarına dikkat edin.

UYARI

Tema değişimi için sisteminizin bazı DLL dosyalarında değişiklikler yapılıyor. Bu değişikler bilgisayarınıza yeni bir büyük güncelleme geldiği zaman uyumsuzluk oluşturabilir. Oluşan bu uyumsuzluk problemi yüzünden Oturum Açma ekranından sonra sisteminiz tekrardan oturum açma ekranına dönebilir. Bu problemi yaşamamak için Windows versiyon güncellemelerinden önce varsayılan windows temasına dönün ve uxtheme patcher kaldırın.

Windows 10 Creators Update kullanan kullanıcılar işletim sistemi sürümü 1703  (2017).

Windows 10 Fall Creators Update kullanan kullanıcılar işletim sistemi sürümü 1709 (2017 Eylül sonrası) .

Windows 10 Nisan Güncellemesi kullanan kullanıcılar işletim sistemi sürümü 1803  (2018 Nisan sonrası) .

Gerekli Programlar


UxTheme Patcher
Ribbon Disabler

Masaüstü Kısayolu rundll32.exe shell32.dll,Control_RunDLL desk.cpl,,2

Sağtık Ekran Kartı Seçeneklerini kaldırma

Dosya Yönetici Sağ Panel Kapatma | Açma

Rehberde kullanılan tema paketi 

Videoda kullanılan ikon paketi

Windows Versiyonu winver 

1803 Temaları

 

Windows 1703 için temalar.


Windows X Sunrise Stars Align Space Blueberries Placebo
Paper Lyra Humanitary Discovery Arc

12 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Evet. Windowsun varsayılan temasını seçin ve ardından uxtheme programını denetim masasından kaldırın. Daha sonrasında ribbon disabler uygulamasını çalıştırın ve ribbon aktif edin.

 1. Bu temalar windows’u yavaşlatır mı? Daha önce tema yüklemiştim (Başka bilgisayarıma ) Bilgisayar resmen kağnı arabasına dönmüştü 🙁

 2. Hocam agzına eline koluna heryerine saglık . Bedava 1803 temalarını nasıl bulabiliriz ?

 3. Onu gördüm hocam fakat güzel temaların cogu cleo ya ait ve o da paralı veriyor . onun paralı temaları bedava paylasan biri yok mudur 😀 Birde ben fiber red icon pack kullanıyorum ama 1803 rs4 te calıstıramadım . Kurdugumda baslat menüsü calısmaz oluyor . iconlar kuruluyor fakat baslat menüsü bozuluyor . Bilginiz varsa paylasırsanız benimle memnun olurum .

  1. cleo temalarını kullanmıyorum. neiio (Toprağı bol olsun) nun devamı olan niivu nun temaları hem güzel hazırlanmış oluyorlar hemde ücretsizler. Zaten size verdiğim sitemizdeki listedeki çoğu tema da niivu’nun. Uxtheme Patcher kaldırıp tekrar yükleyin ve bizim listede verdiğimiz 22 temadan birini kullanmanızı öneririz. Listedeki 22 tema da test edilmiştir ve Windows 10 1803 de çalışmaktadır.

 4. Hocam sabah verdiğiniz programla yapmıstım temalar calısmıstı . Bir tema denedim calısmadı . sonra önceki calısan temaya döndüm ama o da calısmadı . Suan hiç bir tema calsmıyor . Sildim programı yeniden kurdum fakat sonuç aynı . Yardım eder misiniz

  1. Nasıl yaptım bilmiyorum ama exthemepatcher 3.3.4 kurdum yenidne baslattım pcyi sonra üstüne baska bi uxtheme vardı onu kurdum düzeldi suan 😀 2 gündü bunla ugrasıyorum geliyor gidiyor habire . Dün sınır etti format attım sıfırdan yapayım diye . Bu ara da tema tavsiyesi için teşekkür ederim . Ben siyah temaları çok seviyorum dediğiniz kişinin temalarına bakacagım 🙂

  2. Bu arada sayfanıza ve youtube kanalınıza baktım baya güzel elinize saglık . Kanalınıza abone oldum takipteyim artık .