Windows 10'a Yükseltirken Bir Şey Oldu Hatası ve Çözümü


Merhabalar,

Bugünkü yazımızda Windows 10’u yükseltirken kullanmış olduğumuz yükseltme aracında ki bir sorundan bahsetmek istiyorum. Windows 10 yükseltmesi için aracımızı indiridkten sonra yüklenme aşamalarında “Bir şey oldu…” diye hata alıp işlemi sonlandırabiliyoruz. Gelelim çözüme.

1-Öncelikle var olan sisteminizin 64-bit mi 32-bit mi olduğunu bilmeniz ve doğru aracı ona göre indirmeniz gerekiyor. (Bilgisayara tıklayın özellikler) Nereden indireceğim diyenler için: link

1

2-Denetim masası>>Saat,Dil ve Bölge>>Bölge kısmına gidince karşımıza pencere çıkıyor oradan “Yönetimsel” sekmesine geçiyoruz.

2

3-Bu sekmede “Sistem yerel ayarlarını değiştir…” butonuna basıyoruz ve “İngilizce (Amerikan)” olarak seçiyoruz. Kaydet diyoruz.

3

4-İndirme aracına sağ tıklayıp “Yönetici olarak çalıştır” diyoruz.

4

Sorunuzun çok büyük ihtimalle çözülmesi gerekiyor. Geri dönüşlerinizle bizleri bilgilendirirseniz çok seviniriz.

İyi günler. 


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

4 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

    1. Oradan Microsoft teknik ekibi gibi falan mı gözüküyoruz sizin anlayışınızda? Sonsuz donanım kombinasyonu olan bilgisayarlarda herkes için kesin çözüm olacağına siz de inanıyor musunuz mesela?