Windows Defender Eskisine Göre Daha Güçlü


Bildiğiniz gibi bilgisayarımızı korumak için genellikle 3. parti antivirüs programlarını kullanmayı tercih ediyoruz ve Windows Defender‘ı devre dışı bırakıyoruz zira geçmişte gördüğümüz kadarıyla Windows Defendir sistemi korumakta pekte yetenekli değildi.
windows defender av test
Ancak AV-Test tarafından yapılan bir deney ile en iyi antivirüsler denendi. Tehdit Koruma, Perfromans ve Kullanışlılık kategorilerinde teste tabii tutulan yazılımlar 0-6 arası puanlandırılıyor ve alınan puanlar toplanıyor. Maksimum puan 18 oluyor elbette. Teste göre Windows Defender, Windows 7 ve 10 için 14 puan alırken Windows 8/8.1 için ise 15.5 puan almayı başarıyor. Bu skorlara göre Windows Defender en iyi 10 antivirüs yazılımları arasına girebiliyor.
Temel Koruma seviyesine giren Windows Defender’ın böylesine tatmin edici skorlar alması elbette iyi zira bilgisayarına 3. parti yazılım kurmak istemeyen bir hayli geniş bir kitle var. Listede tam puan alanlar ise Avira, Bitdefender ve Kaspersky Lab oluyor. Unutmadan eklemek gerek; En iyi antivirüs, kullanıcıdır.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.