Xiaomi, Android One Programına Dahil Oluyor


Şaomi ve Android One… Harika ikili.

Google tarafından 2014 yılında hayatımıza giren Android One programı günümüze kadar pek çok üretici firma ile bir araya geldi ve bize uygun fiyatlı makul performans sunan cihazları sundu. Ülkemizde bunun örneği General Mobile GM 4G ile başladı ve halen bu ortaklık sürüyor. Fakat, Android One programının son üyesinin Xiaomi olabileceği belirtiliyor.
Endonezya’nın sertifika kurumu POSTEL‘in veri tabanında çıkan ayrıntılara göre bir süre önce duyurulan ve Çin’de satışta olan Xiaomi Mi 5X’in Android One kapsamında olduğu görülüyor. Ancak Xiaomi, telefonu tanıtırken hiçbir şekilde Android One ibaresini kullanmamış ve Çin’de satılan cihaz da hali hazırda MIUI arayüzü ile kutudan çıkıyor.

Bu noktada biraz karışıklık var diyebiliriz, fakat büyük ihtimalle Mi 5X’in Android One sürümlü farklı varyantı olacak. Açıkçası bu firma adına bir ilk zira MIUI’sız ilk modeli olacak. Bu arada farklı kaynaklara göre bu telefon  Xiaomi A1 olarak da adlandırılabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR;
Xiaomi Mi 5X Resmen Tanıtıldı; Fiyatı ve Özellikeri

Xiaomi’nin Android One telefonu Mi 5X’i taban alacağından dolayı yeni cihaz, 5.5 inç 1080p ekran, Snapdragon 625, 4 GB RAM, 64 GB dahili depolama, çift 12 MP kamera, 16 MP ön kamera, 3080mAh batarya özelliklerine ve 220 Dolar fiyat etiketine sahip olacak.
Kaynak; XDA PhoneArea


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir