Xiaomi Mi 5 Snapdragon 820 ile Ön Satışa Çıktı, Fiyatı İnanılmaz!


Xiaomi, firması Mi 4 telefonuyla tamamen fiyat performans odaklı ürünler çıkartmayı amaçladığını net bir şekilde belli etmişti. Orta halli bir fiyatla çıkan Xiaomi Mi 4, birçok kişinin beğenisini toplamıştı. Şimdilerde ise gözler Xiaomi Mi 5‘e kilitlenmiş durumda. Cihazın Snapdragon 820 işlemcisi bulundurup ayrıca orta halli bir fiyattan satışa çıkması bekleniyordu. Biliyorsunuz ki Snapdragon 820 amiral gemisi telefonlarda gördüğümüz, genelde fiyatıyla dudak uçuklatan cihazlarda bulunuyor.
xiaomi_mi_5_2_thumb800
Xiaomi Mi 5 bugün Çin‘de ön siparişle satılmaya başlandı ve fiyatı 300$ olarak belirlendi. Tabiki şuan için Amerika yada Avrupa ülkelerinde satışa çıkmış değil ve Çin’e göre çok fazla fiyat farkı olup olmayacağı bilinmiyor. Yine de adamları bir kere daha tebrik etmek gerekiyor. Snapdragon 820 ile 300 doları aynı cümlede kullanabilmek bile bir başarı. Diğer tüm Güney Kore ve Amerikan şirketlerine çok büyük bir ders olmalı bu durum. Cihazın özelliklerine ve fiyatlarına bir göz atalım.

  • Snapdragon 820 işlemci
  • 3 ve 4GB ram olmak üzere iki farklı versiyon
  • 32 / 64 ve 128GB olarak 3 farklı seçenekte depolama kapasitesi
  • Full HD 1920X1080 Çözünürlüğünde IPS ekran.
  • 16MP arka ve 4MP selfie kamerası
  • Android 6.0 Marshmallow yüklü işletim sistemi

-3GB ram ve 32GB depolama alanıyla gelen model 306$
-4GB ram ve 128GB depolama alanıyla gelen model 413$
Gerçekten yine güzel bir fiyat/performans ürünü yapmayı başarmışlar. Bir sonraki haberde görüşmek üzere.
 


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.