Xiaomi Mi 5X Resmen Tanıtıldı; Fiyatı ve Özellikeri | Dijitaller

Xiaomi Mi 5X Resmen Tanıtıldı; Fiyatı ve Özellikeri


Güzel.

Xiaomi, bir süre önce zaten tüm detaylarıyla sızan Mi 5x modelini resmen bugün duyurdu. Herhangi bir sürprizle karşılaşmadığımız Xiaomi Mi 5X, genel hatları itibariyle orta seviyeye yönelik bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor fakat bazı yönleriyle üst seviyeye yakın bir tavır sergiliyor.

Xiaomi Mi 5X, sahip olduğu 5.5 inç büyüklüğündeki ekranında 1080p çözünürlük sunuyor. Bu ekran, 14nm de üretilmiş ve düşük güç tüketimiyle kendisinden söz ettiren 8 çekirdekli Snapdragon 625 yongasından gücünü alıyor. Cihaz, ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile destekleniyor.

Mi 5X’in öne çıkan en önemli özelliği ise çift kamera dizilimi. Çift 12 MP kameraya sahip olan telefon bu alanda amiral gemisi Mi6 ile aynı detayları paylaşıyor. Yani kamera konusunda kağıt üzerinde Mi 5X ve Mi 6 aynı. Ayrıca ön kamera ise 16 MP2X optik zoom bu telefonda da var.

Bununla birlikte Xiaomi, telefonu parmak izlerine karşı dayanıklı bir kaplama ile kaplamış bu sayede çirkin parmak izleri minimuma indiriliyor. Ayrıca anten hatları da ustaca gizlenmiş.

Xiaomi Mi 5X’in bir diğer önemli detayı ise yeni duyurulan Nougat tabanlı MIUI 9 ile geliyor olması. MIUI 9, akıllı asistan, görsel arama, yeni dosya sistemi ve dahasıyla birlikte geliyor, bunlara farklı bir yazıda değineceğiz. Telefonun bataryası ise 3080mAh kapasiteye sahip. Yonganın düşük güç tüketimi göz önüne alındığında oldukça tatminkar bir pil performansı sunacaktır.

155.4 x 75.8 x 7.3 mm ebatlara ve 169gr ağırlığa sahip olan Mi 5X, bugün Çin’de ön siparişe açılıyor ve yakında diğer marketlere de gelecek. Cihazın fiyatı 220 Dolar olarak belirlenmiş. Telefonun Türkiye fiyatı, Mi 5s ile benzer olacaktır.

Mi 5X’in porte modu ile çekilen bazı fotoğraflar

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Mi 5X Resmen Tanıtıldı; Fiyatı ve Özellikeri

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz