Xiaomi Mi 6 Özellikleri Ortaya Çıktı


Son zamanlarda rekabetçi modelleri ile gönlümüzde taht kuran Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Xiaomi Mi 6’ya ait teknik özellikler ortaya çıktı.

Çin’in en büyük üreticilerinden biri olan Xiaomi, yeni tepe modeli Xiaomi Mi 6 için sonlara yaklaşmış durumda. Yakında resmen tanıtılacak olan cihaz hakkında çıkan son görselde muhtemel teknik özellikler görülüyor. Çin’in Facebook’u diyebileceğimiz Weibo’da ortaya çıkan görselde cihazın 2.7 GHz hızında çalışan bir işlemciye sahip olduğu işaret ediliyor.
İşlemci konusunda Snapdragon 835 söylentileri önceleri gelmiş olsada son raporlar gösteriyor ki Mi 6’nin Snapdragon 821 (yada Helio X30) yongası ile gelmesi kuvvetle muhtemel. Zira Snapdragon 835’in üretiminde aksaklıklar yaşanmakta ve 10nm’de verim sorunu bulunmakta.
Cihazın diğer detayları arasında 6 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı görüyoruz. RAM miktarını fazla bulmuş olabilirsiniz ancak bu fiyatı agresif şekilde arttırmayacaksa fazla bir RAM’in de bize bir zararı bulunmuyor. Yani neden olmasın. Son olarak Xiaomi Mi 6’da MIUI 8.3.14 üzerinde Android 7.0 Nougat çalıştığını görmekteyiz. Konu hakkında yeni detaylar çıktığında sizlerle paylaşacağız.
Kaynak; Android Headlines


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.