Xiaomi Mi A3 ve Mi A3 Lite Fiyatıyla Rakip Tanımayacak!


Xiaomi, Andorid One kapsamında geliştirdiği Mi A serisi akıllı telefon ailesini çok yakında yeni Mi A3 modelleriyle güncelleyecek. Tanıtım çalışmalarına şimdiden başlayan firma henüz net bir çıkış tarihi açıklamamış olsa da cihazların fiyatının önceki modellerden daha iddialı olduğunun altını çizmekten de geri durmuyor.

Xiaomi Mi A3, tasarım noktasında önceki model Mi A2’den önemli farklılıklar içeriyor ve 2019 tasarım dilini yansıtıyor. Öte yandan Mi A3’ün tasarım noktasında CC9 modelini temel aldığını da söylemeden geçmeyelim. Xiaomi, yeni modelinde önceki modeldeki eksiklikleri gideriyor. Önceki modelde bulunmayan 3.5mm jack girişi geri dönüyor ve ayrıca arka taraftaki parmak izi okuyucunun yerine ekrana entegre parmak izi okuyucu geliyor. 3.5mm jack girişi hala pek çok kişi için önemli bir tercih kriteri durumunda.

Donanım tarafındaysa Mi A3’e Snapdragon 665 yongasının eşlik edeceği belirtiliyor. Xiaomi Mi A2’de Snapdragon 660 yongası vardı. İkisi arasında büyük farklılık yok ancak S665 biraz daha iyi. Belirtmeden geçmeyelim, önceki sızıntılarda Mi A3’ün Snapdragon 730, Mi A3 Lite’nin ise Snapdragon 710 ile gelebileceği söylenmişti.

Bunun yanında 6″ FHD+ AMOLED ekran, 4 GB RAM, 64/128 GB depolama alanı +microSD kart yuvası yer alıyor. Kamera tarafındaysa üçlü kurulum izlenilmiş. Buradaki sensörlerin ise 48 MP, 8 MP ve 2 MP formatında olduğu, ön kameranın ise 32 MP olduğu aktarılanlar arasında.

Fiyat noktasındaysa radikal sayılabilecek bir olay ile karşılaşabiliriz. Kesin bir şey olmamakla birlikte Xiaomi Mi A3 4GB RAM 64 GB depolama alanına aship modelinin fiyatının  199 Dolar olacağı söyleniyor. Mi A2 bildiğiniz gibi 250 dolar fiyat etiketiyle çıkmış ve  Android One kapsamında en çok satan model olmuştu. Mi A3 eğer söylenildiği fiyattan gelirse yeni bir rekor bizleri bekliyor demektir.

#Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir