Xiaomi Mi Mix 2 İnanılmaz Görünüyor! | Dijitaller

Xiaomi Mi Mix 2 İnanılmaz Görünüyor!


Birisi hediye etsin bana.

Hayaldi gerçek oldu kavramı artık Xiaomi ile tarihe gömülüyor zira firma hayal dahi kurmamıza imkan vermeden gerçekleri altüst ediyor. iPhone 8 ile en ince çerçeveli telefonu beklerken Xiaomi, karşımıza Mi Mix 2 ile çıkarak olayı farklı bir yere taşıdı.

Elimize ulaşan video aslında resmi diyebileceğimiz bir içerik zira Xiaomi’nin yeni dünyaca ünlü tasarımcısı Philippe Starck tarafından Mi Mix 2 olarak paylaşıldı. Yani telefonun resmi tasarımının onaylandığını söyleyebiliriz. Videoda telefonun arkası her ne kadar görünmüyor olsa da arka tarafta bir adet kamera ve parmak izi okuyucunun bulunmasını bekliyoruz.

Telefonun asıl odağı ise %94’ler seviyesinde olacak olan ekran/kasa oranı. Sağ-sol-üst köşelerden çerçevesiz olan cihaz alt taraftaki çerçevesini ise önceki modele göre daha da inceletmiş. O çerçevede ön kamera ve diğer sensörler yer alırken telefonun ahizesi yerine ise ekranın altında bulunan yeni ve geliştirilmiş kantilever piezoelektrik seramik akustik teknolojisi kullanılıyor. Yakınlık sensörü de yerini ultrasonik mesafe sensörüne bırakıyor.

Tahminlere göre telefonda 6.4 inçlik 2040×1080 piksel çözünürlükte AMOLED ekran, Snapdragon 835 yonga seti, 6GB RAM, 128GB depolama kapasitesi, Quick Charge 4 özellikleri bulunacak.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Mi Mix 2 İnanılmaz Görünüyor!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz