Xiaomi Mi Note 2; Çerçevesiz Ekran ve Çift Kamera


Çin pazarının hırçın çocuğu olarak görünen Xiaomi’nin yeni phablet sınıfı modeli olan Mi Note 2’den detaylar geldi. Weibo üzerinden paylaşılan bilgilere göre cihaz hem çok şık hemde çok güçlü olacak. Aslına bakarsanız bu cihazın doğrudan rakibi Galaxy Note 5 olacaktır.
Mi Note ve Mi Note Pro modeline göre cihaz artık fiziksel Home tuşuna sahip. Bu tuş aynı zamanda parmak izi tarayıcısı görevini de görüyor. Yan çerçevelere baktığımızda neredeyse göremiyoruz bile çünkü Xiaomi çerçeveleri cidden inceltmiş. Cihazın arka kısmına döndüğümüzde ise bizleri çift kamera karşılıyor. Çalışma prensibi olarak HTC One M8 ile aynı diyebiliriz ancak kameranın lens kalitesini bilmiyoruz.
Telefonun sızan donanım bilgilerine baktığımızda 5.7” QHD (Quad HD) ekran, Snapdragon 820, Adreno 530, 4GB RAM, 32/64GB depolama alanı, 23MP arka kamera ve (yardımcı kamera hakkında bir değer verilmemiş) 12MP ön kamera bizleri karşılıyor. Cihaza gerekli gücü ise 3500 mAh kapasiteli batarya sağlıyor. Cihazın fiyatının ise Çin’de ki Note 5 fiyatı ile aynı düzeyde olması bekleniyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.