Xiaomi Redmi Note 5 Çift Kamera Ve Çerçevesiz Haliyle Zuhur Etti! | Dijitaller

Xiaomi Redmi Note 5 Çift Kamera Ve Çerçevesiz Haliyle Zuhur Etti!


Güzel görünüyor

Geçtiğimiz günnlerde Xiaomi‘den yeni bir akıllı telefon geleceği gündemlere gelmişti. Bu telefonun ise Redmi Note 5 olacağı aktarılıyordu. Şimdi ise bu model hakkında elimize görseller ve bazı detaylı özellikleri ulşamış durumda. Sızdırılan bilgi ve görsellere bakacak olursak Redmi Note 5’in orta seviyeyi silip süpüreceğini söyleyebilirim.

Öncelikle tasarımsal açıdan telefona bakacak olursak oldukça modern bir dilin yansıtıldığı görülüyor. Çok ince alt ve üst çerçeveye çerçevesiz yan kenarlar eşlik ediyor. Bu tasarım dilini 2018 yılında sık sık göreceğiz. Bunun yanında tamamı alüminyum gövdeye sahip telefonun arkasında dikey çift kamera ve onların altında parmak izi okuyucu görülüyor. Kameraların 16 MP + 5 MP şeklinde kombolanmasını bekliyoruz. 8 MP ise ön kamera bulunuyor.

Bu arada bu görsel ve bilgilerin nihai kesin bilgiler olmadığını. Son ürünün farklı olabileceğini herhalde belirmemize gerek yok.

Öte yanda Remi Note 5’e güç verecek yonga olarak ise Snapdragon 625’in güncel hali olan Snapdragon 636 yongası seçilmiş. Telefona ayrıca 3/4 GB RAM ve 32/64 GB depolama alanı eşlik etmesi bekleniyor. FHD+ (1080 x 2160 piksel) çözünürlüklü 5.99 inçlik 18: 9 IPS LCD ekranı olması beklenen Redmi Note 5, 4100mAh bataryası ile fark yaratıyor.

Hızlı Şarj 4.0 destekleyecek olan telefonun 237 Dolar fiyata sahip olmasını bekliyoruz. Muhtemelen Xiaomi, Redmi Note 5 modelini MWC kapsamında tanıtacak, bekleyip göreceğiz.

#Kaynak: GSMArena

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Xiaomi Redmi Note 5 Çift Kamera Ve Çerçevesiz Haliyle Zuhur Etti!

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz