Xiaomi Redmi Note 5A Duyuruldu; Bedavadan Az Pahalı


Ucuz telefon

Redmi Note 5A, 5.5 inç büyüklüğünde  1280 x 720 çözünürlüklü LCD ekranı ile sahibini karşılıyor. 16 MP ön kamerası ile özçekim tutkunlarına selam çakan telefon, arka tarafında 13 MP‘lik ana kamerayı konumlandırmış. Telefonun bataryası ise 3080mAh boyutunda.
Donanım kısmında ise bizleri bu çözünürlükte tatminkar performans sergileyecek olan Snapdragon 435 yongası karşılıyor. 28nm gibi artık eski bir üretim sürecinde üretilen ve 8 adet Cortex-A53 çekirdeğinden oluşan bu yonga enerji tasarrufu için en iyisi olmasa da telefonun rahat 1 gün çıkaracağına eminim.


Xiaomi Redmi Note 5A üç farklı renk seçeneği ile geliyor; Şampanya Altın, Gül Altın ve Platinum Grisi. Ayrıca 3 adette RAM seçeneği var. 2 GB RAM’li model 89 Dolar, 3GB+32GB model 115 Dolar, 4GB+64GB model ise 150 Dolar fiyatlar ile karşımıza geliyor.
Tüm varyasyonlar Çin’de şuan satışta. Ülkemize gelir mi gelmez mi ne yazık ki kesin bir bilgimiz yok ancak pek çok Xiaomi telefonunun artık ülkemizde bulunduğunu da belirtelim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir