Xperia X Compact ve Xperia XZ Fiyat Bilgileri Ortaya Çıktı


Sony’nin IFA fuarında çok kısa bir süre önce tanıttığı yeni akıllı telefonlarından Xperia X Compact, küçük yapısıyla  Xperia XZ ise güçlü donanımıyla dikkatleri üstüne çekmişti. Haberimizde de belirttiğimiz gibi iki cihazda kamera tarafından oldukça iddialıydı. Bunun yanında firma iki cihaz hakkında da bir fiyat bilgisi açıklamamıştı.
gsmarena_001
İngiltere’de bir alış veriş sitesinde ön siparişe açılan cihazların fiyat bilgileri de ortaya çıktı. Üç farklı renk seçeneğine sahip olan Xperia X Compact‘ın fiyatı ise aslından beklenenden biraz pahalı. Vergiler dahil 379 Sterlin fiyat etiketine sahip olan modeli direk TL’ye çevirdiğimizde 1478 TL civarı bir değer çıkıyor. Ülkemizde ki diğer ek fiyatları da düşündüğümde cihazın fiyatının 2000TL civarında olacağını söyleyebiliriz.

Öte yandan amiral gemisi Xperia XZ‘nin fiyatı ise daha anlaşılabilir. Vergiler dahil 549 Sterlin değerinde bir fiyata sahip olan modelin direk TL çeviri fiyatı ise 2141 TL yapıyor. Hal böyleyken cihazın fiyatının 2500-3000 TL arasında olmasını bekleyebiliriz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.