Xperia XZ ve Xperia X Compact Türkiye Fiyatı ve Çıkış Tarihi


Sony kısa süre önce ülkemizde gerçekleştirdiği bir lansman ile yeni telefonları Xperia XZ ve Xperia X Compact‘ı tanıttı. İki telefonunda fiyatlarını ve çıkış tarihlerini açıklayan Sony, bildiğiniz gibi bu iki telefonu IFA 2016 fuarı kapsamında global olarak tanıtmıştı ve şimdiye kadar bir çok bölgede satışa geçmişti. Dilerseniz telefonları bir hatırlayalım.

Sony Xperia XZ

sony-xperia-xz-840x560
Xperia XZ firmanın bayrak gemisi konumunda. Sony adına yeni bir tasarımı niteleyen Xperia XZ, ALKALEIDO adlı metal bir malzemeden oluşuyor (Ne olduğunu sormayın, bizde bilmiyoruz). 5.2 inç büyüklüğündeki ekranında Full HD çözünürlüğü sunan cihaza Snapdragon 820, 4 GB RAM, 32 GB depolama, 2900mAh batarya eşlik ediyor. Kamera tarafında iddialı 23MP arka kamera ve 13 MP ön kamera yer alıyor.

Sony Xperia X Compact

Sony_Xperia_X_Compact_
X Compact ise firmanın küçük ama güçlü modeli. Polikarbon plastik gövdeye sahip olan cihaz 4.6” 720x1280p ekrana sahip. Snapdragon 650 ile gerekli gücü sağlayan Xperia X Compact, 3 GB RAM ve 32 GB dahili depolama alanı ve 2700mAh batarya ile öne çıkıyor. Kamera tarafında ise 23 MP arka ve 5MP ön kamera cihazda konumlandırılıyor.

Xperia XZ ve X Compact Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Sony’nin açıkladığı bilgilere göre her iki telefon da 19 Ekim tarihinde satışa çıkacak. Xperia XZ’nin çıkış fiyatı 2799 TL olarak açıklanırken Xperia X Compact’ın fiyatı ise 1999 TL olarak belirlenmiş durumda.
Siz fiyatlar hakkında ne düşünüyorsunuz?


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.